Prvky, ktoré dominujú v interiéri

28. júna 2023

V modernom interiéri apartmánov Lebenski dominuje spojenie odolnosti a estetiky. Inovatívne prvky, akými sú polyuretánová liata podlaha či drevohliníkové okná, predstavujú elegantné a funkčné riešenia s dlhou životnosťou. Oba prvky dodávajú interiéru pocit pohodlia a útulnosti.

Drevohliníkové okná

Spojenie dreva a hliníka v drevohliníkových oknách prináša kombináciu výhod oboch materiálov. Drevo je zárukou tepelnej izolácie a zvukovej absorpcie, zatiaľ čo hliník je odolný voči poveternostným vplyvom a ľahko sa udržiava. Okrem toho, drevo ako prírodný materiál prináša do interiéru pocit tepla a elegantne dopĺňa celkový dizajn.

Drevo má krásny a jedinečný vzhľad, ktorý je ťažké napodobniť. Každý kus dreva má svoju vlastnú textúru a vzor, čo znamená, že každé drevené okno, aj to drevohliníkové je v podstate unikátne. Drevo vytvára pôvabný kontrast s modernými materiálmi interiéri a ďalšími prvkami, akým je v prípade apartmánov Lebenski, aj polyuretánová liata podlaha.

Zatiaľ čo drevené okná sa používajú už stáročia, hliníkové sa stali populárnymi v 20. storočí, keď sa hliník stal lacnejším a ľahšie dostupným materiálom. Kombinácia týchto oboch vysoko spoľahlivých materiálov je výsledkom inovácií v stavebných materiáloch.

Nižšie náklady, dlhá životnosť

Drevo je prirodzene izolačný materiál, ktorý pomáha udržiavať teplo v chladnejších mesiacoch a chlad v horúcich letných dňoch. To vedie k úsporám energie a nižším nákladom na kúrenie. Správne ošetrené drevo je zároveň odolné voči hnilobe či škodcom, čo zaručuje dlhú životnosť okien. Okrem toho, drevo ako obnoviteľný a prírodný zdroj pomáha znížiť ekologickú stopu. Je recyklovateľné rovnako ako hliník, ktorý je možné recyklovať bez straty kvality materiálu.

Interiérová vizualizácia Lebenski
Polyuretánová liata podlaha

Polyuretánová liata podlaha je modernou alternatívou k tradičným dreveným podlahám. Je odolná voči škrabancom a opotrebovaniu. Jej povrch je odolný a zároveň hladký, vďaka čomu sa ľahko udržiava.

Nie je to však len o praktickosti. Je príjemná na dotyk, a to aj pri chôdzi naboso. Bledé odtiene polyuretánovej liatej podlahy odrážajú prirodzené svetlo, vďaka čomu je celý priestor jasnejší a útulnejší. Vďaka svojmu jednotnému vzhľadu sa ľahko kombinuje s ďalším zariadením v interiéri. V spojení s drevohliníkovými oknami a ďalšími drevenými prvkami dodáva priestoru dávku elegancie a pohodlia.

Zdravšia a ekologickejšia voľba

Polyuretánové podlahy sú aj hygienické. Ich hladký povrch nezadržiava prach či peľ, čo ocenia najmä ľudia s alergiami. Stačí ju pravidelne povysávať, utrieť vlhkým mopom a stále bude pôsobiť ako nová. Tento typ podlahy je vhodný aj do kúpeľne či kuchyne, ktoré sú vystavené väčšej vlhkosti. Taktiež zlepšuje akustickú izoláciu miestnosti a redukuje prenikanie hluku z okolia.

V porovnaní s inými materiálmi, ako je napríklad PVC, je polyuretánová liata podlaha ekologickejšou voľbou. Výroba polyuretánu využíva menej energie a emisie oxidu uhličitého sú nižšie. Dlhá životnosť podlahy znižuje potrebu výmeny a tým aj množstvo odpadu.

Polyuretánové liate podlahy sú taktiež vhodné pre podlahové vykurovanie. Sú schopné efektívneho vedenia tepla, čo zaručuje rovnomerné a účinné vykurovanie miestnosti. Taktiež minimalizujú tepelné straty, čo znamená vyššiu energetickú účinnosť a úsporu nákladov na kúrenie.

Máte záujem o informácie k projektu Lebenski z prvej ruky?
Prihláste sa na odber noviniek.