Keď netreba veľa slov

Keď netreba veľa slov

Vysoké Tatry sú klenot, ktorý neodmysliteľne spoluvytvára identitu našej krajiny. Sú miestom, kde jedinečná príroda a bohaté možnosti vyžitia priťahujú tú najzaujímavejšiu spoločnosť, a to už od čias Rakúska-Uhorska. Bohatá história a spoločenský význam Tatier je nesmierne zaväzujúci, a toto vedomie nás pri projekte Lebenski sprevádza na každom kroku.
Jedinečná poloha Apartmánového domu Lebenski automaticky definovala latku pre najvyššiu úroveň architektúry, materiálov a prístupu k okolitému prostrediu, vrátane zelených riešení. Tak, aby sme mohli spokojne povedať, že projekt Lebenski je nadčasový a hodný Vysokých Tatier, a to aj pri pohľade cez optiku najnáročnejšieho zákazníka.
Apartmánový dom Lebenski navrhol oceňovaný architektonický ateliér Atrium architekti pod vedením Ing. arch. Michala Buráka, ktorý je držiteľom Ceny Dušana Jurkoviča, ceny CE-ZA-AR a mnohých iných.
           
Vysokú kvalitu architektúry sme pretavili do použitých materiálov a riešení, z ktorých ako príklad môžeme uviesť špičkovú titánzinkovú krytinu, liate polyuretánové podlahy, sauny vo vybraných apartmánoch, bezfalcové interiérové dvere, drevohliníkové okná, exkluzívna trieda všetkých povrchových materiálov, inteligentný manažment vstupu a ovládania apartmánu a samozrejme, plná elektromobilita.
Sme hrdí aj na ekológiu projektu. Začína to uhlíkovou stopou, ktorá bude výrazne nižšia vďaka tomu, že náš projekt vzniká prestavbou existujúceho objektu. Kapacitu parkovania sa nám vďaka zatrávňovacím prvkom podarilo navýšiť tak, že každý apartmán má minimálne jedno parkovacie miesto, pritom oproti pôvodnému stavu zvyšujeme podiel zelene a schopnosť terénu zadržiavať vlahu. Dažďová voda zostane v okolí aj vďaka novovybudovaným vsakom. Ak prídete na elektromobile, budú vám k dispozícii dve nabíjacie miesta. Mysleli sme aj na možností nabíjania elektrobicyklov alebo na sušenie lyžiarok v pivniciach.
Najvýnimočnejšie však budú zážitky bez auta. K zastávke električky “Pekná vyhliadka” je to z vášho apartmánu menej ako 100 metrov. Exkluzívny prístup k Tatranskej elektrickej železnici otvára úžasné možnosti pohodlného presunu po celých Tatrách. Či sa už vyberiete do Tatranskej Lomnice, na Štrbské pleso, zubačkou na Hrebienok alebo k rýchliku do Popradu, môžete zabudnúť na auto a na cestu si dáte pokojne aj to pivo. A ak máte radi prechádzky alebo bicykel, priamo pod apartmánovým domom je chodník popri ceste slobody, ktorý sa ťahá od Tatranskej Lomnice po Tatranskú Polianku. Sme na prahu časov, kedy je fungovanie bez auta najväčším luxusom. Apartmány Lebenski sú na to pripravené.

História

Základ nášho projektu tvorí pôvodná stavba Zotavovne Nový Život, na ktorú v roku 1957 vydal stavebné povolenie Mestský národný výbor Vysoké Tatry. Kolaudácia prebehla v roku 1962 pod záštitou Okresného národného výboru v Poprade. Stavebníkom bola organizácia s názvom Rekreácia členov výrobných družstiev Praha. Neskôr verejnosť tento objekt poznala najmä pod nezvyčajným názvom hotel Panda. Nemeckým slovom Leben, ktoré znamená život, sme tak v názve projektu symbolicky nadviazali na prvopočiatky tohto objektu, kedy niesol už zabudnuté meno Zotavovňa Nový Život.

Časová os

Začiatok prípravyprojektu Zima 2020 Jeseň 2022 Zima 2022 Zima 2024                    Jeseň 2024 Všetky povolenia Zahájenie výstavbya spustenie predaja Kolaudácia Odovzdanieapartmánov Leto 2024 Dokončenie stavby
Začiatok prípravyprojektu Zima 2020 Jeseň 2022 Zima 2022 Zima 2024 Leto 2024 Všetky povolenia Zahájenie výstavbya spustenie predaja Dokončenie stavby Odovzdanie apartmánov                    Jeseň 2024 Kaloaudácia

Developer

„Chceme žiť v takých priestoroch, aké tvoríme.“
Sme tím, ktorý žije nehnuteľnosťami. Naša práca nás nesmierne baví a napĺňa. Neustále sa chceme zlepšovať a napredovať.
Máte záujem o informácie k projektu Lebenski z prvej ruky?
Prihláste sa na odber noviniek.